• 44

Badania wykazują, iż ozon jest sprzymierzeńcem w leczeniu wielu schorzeń dermatologicznych. Poznaj choroby skórne, z jakimi możesz uporać się dzięki ozonoterapii oraz formy, w jakich warto stosować ją przy problemach ze skórą.

Ozonoterapia w dermatologii

Dzięki prozdrowotnym właściwościom ozonu, ten naturalnie występujący gaz, znajduje swoje zastosowanie również w dermatologii. W ofercie zabiegów dedykowanych naszej skórze, możemy znaleźć m.in. kąpiele ozonowe, które polecane są osobom borykającym się z różnego rodzaju problemami skórnymi o podłożu bakteryjnym, wirusowym lub grzybiczym. Rolą ozonu jest przede wszystkim zapobieganie namnażaniu się patogenów na skórze, lecz wykazuje on także właściwości regenerujące dla podrażnionej w wyniku infekcji skóry. Ozonowana woda to doskonały domowy sposób na pozbycie się trądziku czy opryszczki. Ozon jest także skuteczny w leczeniu liszaja, czyraka, łuszczycy i wielu innych chorób skóry. Oprócz zewnętrznego stosowania ozonu w formie kąpieli ozonowych lub przemywania skóry ozonowaną wodą bądź oliwą, warto wzmocnić efekty leczenia schorzeń skórnych wybierając się na zabieg autohemotransfuzji ozonowej. Polega on na wprowadzeniu odpowiedniej dawki ozonu do krwi pacjenta, dzięki czemu ozon wraz z krwią dociera do wnętrza każdej komórki skóry.

Ozonoterapia w leczeniu ran

Istnieją naukowe dowody na to, że ozon wpływa także na poprawę ukrwienia tkanek i narządów. Większa ilość tlenu docierająca wraz z krwią do komórek ciała oznacza ich szybszą regenerację. Z tych względów ozonoterapia pomocna jest w leczeniu trudno gojących się ran, odleżyn czy owrzodzeń. Bakteriobójcze, wirusobójcze i grzybobójcze właściwości ozonu wykazują skuteczność w leczeniu zakażonych ran pourazowych.

Ozonoterapia to w pełni naturalny, bezpieczny i łatwy sposób na wyleczenie wielu schorzeń skórnych. Z tych względów bywa on coraz częściej wybieraną alternatywą dla maści i preparatów dermatologicznych.

Zadzwoń i umów się na wizytę!

888 888 708               32 428 52 00